Lütfen web tarayıcınızın Javascript desteğini aktif ediniz!
GENEL 22-06-2017
7.5K Paylaşım

Uzaktan eğitim ile MEB onaylı bilgisayar sertifikası nasıl alınır?

Günümüz iş başvurularında hangi sektör olursa olsun talep edilen belgelerden bir tanesi de bilgisayar kursu sertifikasıdır. Eğer bir bilgisayar kursu bitirme belgeniz varsa, iş başvurularında öncelik kazanırsınız. Son yıllarda birçok kurum bilgisayar kursu bitirme belgesi vermektedir. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bir bilgisayar kursu sertifikası hem özel sektörde, hem de kamu işlerinde geçerlilik göstermektedir. Masa başında bilgisayar işlerini yapabileceğiniz bir işe sahip olmak istiyorsanız, öncelik olarak bilgisayar kursu sertifikası alarak işe başlamanız gerekmektedir. Bilgisayar kursu sertifikanızın Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olması bilgisayarın kullanımını detaylı olarak bildiğinizi gösterir. İş alımlarında size öncelik sağlanmasına yardımcı olur.

Bilgisayar kursu eğitim programlarında teorik ve uygulamalı derslere katılma zorunluluğu vardır. Bu yüzden birçok kişi vakitlerinin olmaması ya da kurs saatleri ile iş saatlerinin uygunluk göstermemesi neticesinde bilgisayar kursu eğitimlerine katılamamaktadır. Bu soruna çözüm getirmek amacı ile uzaktan eğitim sistemi bilgisayar kursu eğitimleri için de geçerlilik kazanmıştır. Bilgisayar kursu sertifikası almak için online olarak derslere katılmanız, evinizde ya da iş yerinizde dersleri izleyerek Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika almanız mümkündür. Ancak bilgisayar kursu veren kurumları araştırırken, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olması ya da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olması gerekmektedir. Uzaktan eğitimle bilgisayar kursu eğitimi almak için ilkokul mezunu olmanız yeterlidir. Bilgisayar kursu eğitimine öğrenciler, ev hanımları, görevde yükselmek isteyen kamu görevlileri, özel kurslarda eğitmenlik yapmak isteyenler, zabit kâtibi olmak isteyenler ve KPSS atamalarında öncelik kazanmak isteyenler katılabilir.

Uzaktan eğitimle bilgisayar kursu sertifikası sahibi olduğunuz zaman bilgisayar bildiğinizi ispatlamış olursunuz. Yıllardır bilgisayar kullanıyor hatta bilgisayarı kapsamlı bir şekilde alt yapısı ile biliyor olsanız bile bilgisayar kursu sertifikanız yoksa bildikleriniz iş başvurularında geçerlilik sağlamaz. Uzaktan eğitimin avantajlarından yararlanabileceğiniz kurslar arasında yer alan bilgisayar kurslarına yazılmak için öncelik olarak kayıt olmanız gerekmektedir. Kayıt yaptırıp, kurs ücretini ödedikten sonra bilgisayar kursu eğitiminizi dijital ortam aracılığıyla almaya başlarsınız. Derslerin sonunda da Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikanıza sahip olursunuz. Uzaktan eğitimle ülkenin her yerinde bulunan katılımcılar, aynı kurs eğitim programına katılabilmektedir. Sertifika almaya hak kazanan kursiyerlerin sertifikaları en kısa sürede evine ulaştırılmaktadır. Uzaktan eğitimle kolay ve kısa sürede bilgisayar sertifikası almak mümkündür.