Lütfen web tarayıcınızın Javascript desteğini aktif ediniz!
EĞİTİMLER 22-06-2017
8.1K Paylaşım

Mersin'den uzaktan eğitim ile bilgisayar sertifikası alın

Artık dijital ortamda uzaktan eğitim sistemi ile istenilen konuda eğitim almak mümkündür. Mersin'de bilgisayar kursu eğitimi almak isteyen kişiler, Milli Eğitim Bakanlığının yetkilendirdiği kurumlara başvurup, dijital ortamda rahatlıkla eğitimlerini tamamlayabilmektedir. Daha önce hiç bilgisayar kullanmamış ya da bilgisayar kullanmayı bildiği halde yeterince bilgisi olmayan kişiler bilgisayar kursuna katılabilir. Mersin'de bilgisayar kursuna katılmak için bir ön şart yoktur. Bilgisayar kullanmayı isteyen herkes katılabilir.

Bilgisayar Kursu Mersin

Bilgisayar kursunda bilgisayarın temel elemanlarının tamını, bilgisayar yazılım bilgileri, internet ve yardımcı bilgisayar programları öğretilir. Mersin bilgisayar kursuna katılan tüm öğrenciler Windows, Word, Excel, PowerPoint, internet ve e-posta yönetimini detaylı olarak öğrenir. Kurs sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika sahibi olunur. Bu sertifika sayesinde iş başvurularında bilgisayarı detaylı olarak kullandığınız bilinir. İş alımlarında öncelik sahibi olursunuz ve iş hayatınızda bilgisayarı etkin şekilde kullanarak, işlerinizi kolay ve kısa sürede tamamlarsınız. Mersin bilgisayar kursunda öğreneceğiniz ilk konular; işletim sisteminin temelleri, dosya yönetimi, bellek yönetimi, program ekleme ve kaldırma, sistem özellikleri, yönetimsel araçlar, görüntü özellikleri ve internet seçenekleridir. Her derste bilgisayarın detayları ve kullanım incelikleri öğretilir. Bilgisayarda pencere elemanları ve görüntüleme işlemleri, dosya işlemleri, metin işlemleri, tablo işlemleri, yazdırma işlemleri ve sayfa yapısı öğrenilir. Bu bilgilerle bilgisayarda yazım işlemlerinin daha kolay şekilde yazılması sağlanır. Eğer geleceğe sağlam bir adım atmak, meslek hayatınızda yükselmek ve teknolojik gelişmeleri dijital dünya ile takip etmek istiyorsanız; bilgisayar kursu eğitimiyle bilgisayarı daha hızlı ve amacına uygun olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Yıllardır bilgisayar kullanıyor, bilgisayarda işlemlerinizi rahatlıkla yapıyor olabilirsiniz, ancak bilgisayar kursu eğitim programı ile bilgisayarın bilinmeyen yönlerini keşfedersiniz. Kullanmadığınız programların işlevlerini ve ne işe yaradığı konusunda detaylı olarak bilgilendirilirsiniz. Bilgisayar kursu eğitimi günlük hayatınızda ve iş hayatınızda bilgisayar üzerinden yaptığınız işlerde zaman kaybetmemenizi sağlar. Bilgisayar kursu eğitim programının sonunda işlerinizi yaparken, zamandan tasarruf sağlarsınız. Bilişim sektöründe uzman olursunuz.

Günümüzde internet yaygın olarak kullanılmakta ve bilgiye ulaşmak için son derece önem arz etmektedir. Bilgisayarda internet kullanımı Mersin Bilgisayar Kursu ile kapsamlı olarak öğrenilir. İşletim sisteminde ağ bağlantıları, ağ güvenliği, internet tarayıcıları ve internet hizmetleri öğretilir. Derslerin sonunda tüm öğrenciler sertifika almaya hak kazanır.